اتصال پورتال شهرداری شهرکرد به سامانه احراز هویت متمرکز

شنبه 02 بهمن 1400
  • 1400/09/15 - 09:26
  • تعداد بازدید : 12
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

یکپارچه سازی
اتصال پورتال شهرداری شهرکرد به سامانه احراز هویت متمرکز

با هدف یکپارچه سازی فرآیند احراز هویت و بهره برداری شهروندان از خدمات الکترونیک پیاده سازی شده با زیرساخت پورتال شهرداری شهرکرد، به همت کارشناسان سازمان و همکاری مجریان این دو سامانه ، یکپارچه سازی پورتال هوشمند شهرداری شهرکرد و سامانه احراز هویت متمرکز با موفقیت انجام گردید.

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات، عباس بیگی، رئیس سازمان، از یکپارچه سازی سرویس های احراز هویت و  پورتال هوشمند شهرداری خبر داد.

عباس بیگی با اشاره به پیاده سازی سامانه احراز هویت متمرکز (سام) شهرداری شهرکرد ، گفت: با توجه به گسترش روزافزون سیستمهای نرم افزاری و خدمات الکترونیک شهروندی ، به کارگیری پسووردهای متعدد برای بهره برداری از این سیستمها و همچنین احراز هویت کاربران چالش بزرگی ایجاد کرده است.

رئیس سازمان فاوا،همچنین پورتال هوشمند شهرداری را به عنوان یکی از بسترهای توسعه خدمات الکترونیک در شهرداری نام برد و افزود: نرم افزار هوشمند پورتال که اخیرا در شهرداری مورد بهره برداری قرارگرفته است، امکانات بسیاری را درجهت الکترونیکی نمودن خدمات در اختیار سازمان ها و واحد های شهرداری قرار می دهد.

وی افزود: در همین راستا و با هدف یکپارچه سازی فرآیند احراز هویت و بهره برداری شهروندان از خدمات الکترونیک پیاده سازی شده با زیرساخت پورتال شهرداری شهرکرد، به همت کارشناسان سازمان و همکاری مجریان این دو سامانه ، یکپارچه سازی پورتال هوشمند شهرداری شهرکرد و سامانه احراز هویت متمرکز با موفقیت انجام گردید.

با این اقدام شهروندان محترم با ثبت نام در درگاه احراز هویت متمرکز (سام) به آدرس account.shahrekord.ir میتوانند از خدمات الکترونیکی پیاده سازی شده  در پورتال شهرداری استفاده نموده و از کارتابل الکترونیکی خود در پورتال خدمات خود را پیگیری نمایند.

شایان ذکر است: سامانه احراز هویت متمرکز (سام) شهرداری شهرکرد ، در راستای ارائه درگاه یکپارچه ورود به خدمات الکترونیک با اتصال به سرویسهای پایه ای مرکز ملی تبادل اطلاعات (NIX) و همچنین تطبیق شماره همراه و کد ملی ،  امکان ثبت نام و ورود یکپارچه را در اختیار شهروندان، شخصیت های حقوقی و پرسنل شهرداری فراهم می آورد و از بروزترین ابزارهای برنامه نویسی و پروتکل های امنیتی بهره می برد.

  • گروه خبری : اخبار سازمان
  • کد خبر : 2741
نویسنده محتوا :
محمد رفیعی

محمد رفیعی

نظر خود را بنویسید.

میز خدمت
میز خدمت
میز خدمت الکترونیک
سامانه شهرسازی
سامانه شهرسازی
سامانه خدمات آنلاین شهرسازی