استفاده از زیرساخت نقشه بومی شهرداری شهرکرد در پورتال شهرداری شهرکرد

شنبه 02 بهمن 1400
  • 1400/09/18 - 16:55
  • تعداد بازدید : 6
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

یکپارچه سازی
استفاده از زیرساخت نقشه بومی شهرداری شهرکرد در پورتال شهرداری شهرکرد

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات، عباس بیگی، رئیس سازمان، از یکپارچه سازی سرویس نقشه شهرکرد با پورتال هوشمند شهرداری خبر داد.

عباس بیگی گفت: با فراگیر شدن دسترسی کاربران به فناوری‌ های جدید ، تقاضا برای دسترسی به سرویس‌ های جدید، متناسب با قابلیت‌ های متعدد این ابزارها افزایش یافته است. یکی از حوزه‌ هایی که بر پایه‌ ی فناوری‌ های جدید در سطح جهان بسیار مورد توجه قرار گرفته، سرویس‌ های شهروندی-گردشگری مبتنی بر موقعیت مکانی (LBS: Location-based Services) می‌ باشند، بر همین اساس پروژه نقشه همراه شهرکرد به عنوان یکی از طرح‌ های نوسازی و ارتقای زیرساخت‌ ها و خدمات الکترونیک از سال گذشته در دستور کار سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شهرکرد قرار گرفت و در در حال حاضر نسخه تحت وب و موبایل این نقشه به آدرس maps.shahrekord.ir در دسترس عموم قرار گرفته است.

رئیس سازمان فاوا، پورتال هوشمند شهرداری را به عنوان یکی از بسترهای توسعه خدمات الکترونیک در شهرداری نام برد و افزود: نرم افزار هوشمند پورتال که اخیرا در شهرداری مورد بهره برداری قرارگرفته است، امکانات بسیاری را درجهت الکترونیکی نمودن خدمات در اختیار سازمان ها و واحد های شهرداری قرار می دهد که یکی از این امکانات بهره برداری از زیرساخت نقشه در خدمات الکترونیک شهروندی می باشد.

عباس بیگی به بیان اینکه ماهیت خدمات مدیریت شهری به شهروندان مبتنی بر مکان بوده و  خدمات الکترونیکی مورد درخواست شهروندان نیز باید مکان محور باشد افزود : در حال حاضر استفاده از نقشه های آنلاین نظیر گوگل و osm به دلیل استفاده از واژه ها و اسامی جعلی و الزامات پدافندی مشکلاتی را بوجود آورده است و بر همین اساس بر آن شدیم تا با استفاده از سرویسهای مکانی بومی پیاده سازی شده در شهرداری شهرکرد در پورتال شهرداری ، گامی مهم در جهت توسعه خدمات الکترونیک برداریم.

وی افزود: در حال حاضر با تلاش بی وقفه کارشناسان سازمان فناوری اطلاعات این مهم محقق شده است و هم اکنون امکان استفاده از نقشه بومی شهر در پورتال شهرداری و در بخش های دریافت و ارسال موقعیت ها و سرویس های مبتنی بر موقعیت فراهم شده است.

  • گروه خبری :
  • کد خبر : 2770
نویسنده محتوا :
مدیر سیستم

مدیر سیستم

نظر خود را بنویسید.

میز خدمت
میز خدمت
میز خدمت الکترونیک
سامانه شهرسازی
سامانه شهرسازی
سامانه خدمات آنلاین شهرسازی