بازدید مشترک رئیس و اعضای شورای شهر و رئیس و پرسنل سازمان فاوا از شرکت ارتباطات زیر ساخت

شنبه 02 بهمن 1400
  • 1400/10/07 - 13:32
  • تعداد بازدید : 41
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

بازدید
بازدید مشترک رئیس و اعضای شورای شهر و رئیس و پرسنل سازمان فاوا از شرکت ارتباطات زیر ساخت

این بازدید با نشستی با حضور رئیس و اعضای شورای اسلامی شهرکرد ، رئیس و چند تن از کارشناسان سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری و مرتضی سقایی مدیرکل، به همراه معاونین و مدیران ارتباطات زیر ساخت آغاز شد و حاضران به بحث و تبادیل نظر در خصوص انتقال تجربیات و توسعه همکاری ها پرداختند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شهرکرد، رئیس و چند تن از اعضای شورای اسلامی شهر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری با مدیرکل ارتباطات زیر ساخت استان دیدار و از زیرساخت و امکانات موجود بازدید کردند.

این بازدید با نشستی با حضور محمدرضا بیاتی رئیس شورای اسلامی شهر، فاطمه بیگی، داود نجفی و یوسف صادقی ، اعضای شورای شهر،  رئیس و کارشناسان سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری و مرتضی سقایی مدیرکل، به همراه معاونین و مدیران ارتباطات زیر ساخت آغاز شد و حاضران به بحث و تبادیل نظر در خصوص انتقال تجربیات و توسعه همکاری ها پرداختند.

در این نشست مرتضی سقایی به تشریح فعالیت های شرکت ارتباطات زیرساخت پرداخت و افزود گستردگی کار شرکت به نحوی است که بسیاری از اپراتور های تلفن همراه و اینترنت در واقع از مشترکین شرکت ارتباطات زیر ساخت هستند.

مدیرکل ارتباطات زیرساخت با اشاره به زمینه های امکان همکاری ارتباطات زیرساخت با مجموعه مدیریت شهری؛ افزود، آمادگی داریم در مورد تحقق مولفه های شهر هوشمند با شهرداری همکاری نماییم.

محمد رضا بیاتی رئیس شورای اسلامی شهر ضمن تقدیر و تشکر از مدیریت ارتباطات زیر ساخت بابت تشکیل جلسه، با بیان این که شاهد گستردگی کار شرکت ارتباطات زیر ساخت هستیم و پیچیدگی و اهمیت فعالیت های این شرکت بر کسی پوشیده نیست، افزود، اهمیت ارتباطات و فناوری ارتباطات تا آن جاست که امروزه حتی در موضوع پدافند غیر عامل و جنگ های نوین این موضوع به صورت جدی مطرح شده و صحبت از جنگ سایبری در میان است.

وی ضمن تأکید بر ارائه خدمات در زمینه هوشمند سازی افزود: هدف ایحاد شهر هوشمند در مرحله اول ارائه خدمات الکترونیک و هوشمند به مردم است به نحوی که موجب آسایش بیشتر شهروندان شود.

رئیس شورای اسلامی شهر با اشاره به نگرانی مردم از نصب BTS ها در سطح شهر، از ارتباطات زیر ساخت خواست درخصوص مکان یابی دقیق با استفاده از تکنولوژی های روز و با درنظر گرفتن مولفه هایی مانند سلامت مردم و زیبایی شهر، تمهیداتی بیندیشد.

بیاتی افزود: شورای ششم شهرکرد که شورایی به نسبت جوان است، بر برنامه محوری تاکید داشته و به دنبال مطالعه و تدوین برنامه هایی از قبیل چشم انداز بیست ساله، برنامه راهبردی، برنامه کوتاه مدت، طرح جامع ترافیک و ... است. همچنین تخصص محوری و رعایت عدالت در ارائه خدمات به محلات را از نکات مدنظر شورا برشمرد و تاکید کرد شورای شهر با استفاده از موضوع شورایاری به دنبال احصا مشکلات توسط مردم است.

داود نجفی گفت: دنیای ارتباطات و تولید اطلاعات به سرعت در حال تغییر بوده و ما امروزه شاهد همگرایی آنان بیش از گذشته با یکدیگر بوده، بگونه‌ای که داده‌ها و اطلاعات بسرعت و در زمانی غیرقابل تصور به اقصی نقاط جهان منتقل و در دسترس استفاده کنندگان قرار می‌گیرد و ارتباطات جزئی از زندگی روزمره مردم شده است و هیچ کس نمی تواند اهمیت این حوزه را کتمان کند.

فاطمه بیگی با اشاره به اهمیت توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در مدیریت شهری افزود، شرکت ارتباطات زیر ساخت به عنوان یکی از متولیان توسعه کشور است که با عملکرد موثر توانسته است سهم بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات در توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور را ارتقاءبخشد.

یوسف صادقی نیز با بیان این که امروزه یکی از شاخصه های حقوق بشر دسترسی به پهنای باند و دنیای اطلاعات است و همگان باید در زمنیه توسعه این حوزه گام برداریم اظهار داشت: متاسفانه در زمینه تولید تجهیزات و فناوری در این زمینه کشور ما عقب است و شایسته است همت دست اندر کاران در این حوزه نیز بیش از پیش باشد.

عباس بیگی در ادامه جلسه ضمن اشاره به روند رو به گسترش فناوری اطلاعات ، نقش زیرساختهای ارتباطی در این مقوله را کلیدی دانسته  و ضمن قدردانی از زحمات شبانه روزی مجموعه ارتباطات زیرساخت در نگهداری ، پشتیبانی و توسعه این زیرساختها ، پیشنهاد داد در جهت توسعه همکاری ها، انتقال تجربیات و تسهیل دستیابی به شهر هوشمند ، تفاهم نامه ای سه جانبه میان شرکت ارتباطات زیرساخت، شورای اسلامی شهر و سازمان فاوا به نمایندگی از شهرداری منعقد گردد که این پیشنهاد مورد استقبال حاضران در جلسه قرار گرفت.

در انتهای این نشست از زیر ساخت و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری شرکت بازدید به عمل آمد.

  • گروه خبری : اخبار سازمان
  • کد خبر : 2729
نویسنده محتوا :
محمد رفیعی

محمد رفیعی

تصاویر خبر

نظر خود را بنویسید.

میز خدمت
میز خدمت
میز خدمت الکترونیک
سامانه شهرسازی
سامانه شهرسازی
سامانه خدمات آنلاین شهرسازی