جلسه چهارجانبه بررسی راهکار های توسعه همکاری در جهت توسعه شهر هوشمند برگزار شد

شنبه 02 بهمن 1400
  • 1400/10/08 - 08:30
  • تعداد بازدید : 30
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

به همت شورای اسلامی شهرکرد
جلسه چهارجانبه بررسی راهکار های توسعه همکاری در جهت توسعه شهر هوشمند برگزار شد

جلسه چهار جانبه شورای اسلامی شهر، اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، شرکت ایرانسل و سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شهرکرد، با هدف تبادل تجربیات و توسعه همکاری ها در جهت تحقق شهر هوشمند در محل شورای اسلامی شهر شهرکرد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شهرکرد، در جلسه ای که با حضور رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، نمایندگان شرکت ایرانسل و رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شهرکرد در محل شورای شهر شهرکرد برگزار شد، راهکار های توسعه همکاری ها در جهت توسعه شهرکرد هوشمند، بررسی شد.

مرتضی بلالی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با اشاره به ضرورت اجتناب ناپذیر حرکت به سمت شهر هوشمند، وقت شناسی را از الزامات آن و عامل موفقیت های بعدی دانستند. ایشان یکی از دغدغه های اصلی سازمان ICT را سلامتی مردم دانسته و سه ارگان سازمان تنظیم مقررات، سازمان انرژی اتمی و وزارت بهداشت را ناظر بر سلامت حوزه امواج BTS ها برشمردند که تاکنون کار خود را به نحو احسن به انجام رسانده اند لذا در این خصوص جای نگرانی وجود ندارد.

وی ضمن درخواست از شورای شهر جهت ادامه همکاری‌ها جهت حل مشکلات اجتماعی مکان یابی آنتن های BTS ، وجود همدلی بین دستگاه‌های اجرایی را موجب پیشرفت در کل استان و شهر دانست.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اعلام آمادگی کردند تا همانند گذشته ظرفیت ها و خدمات سازمان ICT در راستای توسعه همکاری ها در اختیار ادارات و ارگان ها قرار داده شود.

در ادامه جلسه نمایندگان شرکت ایرانسل ضمن ارائه مطالب و تجربیات درخصوص شهر هوشمند و حمل و نقل هوشمند، و با اشاره به ورود شرکت ایرانسل به حوزه شراکت و شتابدهی به استارت آپ ها و تجارب ارزشمند در این حوزه و با دارا بودن زیرساخت قوی ارتباطی شرکت، افزودند همکاری با شهرداری ها در راستای حرکت به سمت شهر هوشمند لازم و ضروری است. ایشان از انجام مطالعات آیین نامه رفتار ترافیکی شهروندان به عنوان پایه و نقش راه برنامه ریزی حمل و نقل هوشمند یاد کردند و افزودند حمل و نقل هوشمند باعث عدالت‌محوری و شفافیت در حوزه حمل و نقل خواهد شد.

ایشان اعلام آمادگی کردند که با هدف تحقق شهر هوشمند در حوزه های ارائه سرویس ها و یا ارائه ایده های کاربردی  با مجموعه مدیریت شهری همکاری نمایند.

محمدرضا بیاتی رئیس شورای اسلامی شهر با اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط شهرداری در حوزه فناوری اطلاعات، بر لزوم یکپارچه سازی تمام اقدامات حوزه فناوری اطلاعات در سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شهرکرد تاکید نمودند.

رئیس شورای اسلامی شهر اظهار داشت: سایر واحد ها و سازمان های شهرداری می بایست اقدامات حوزه IT خود را به سازمان فاوا منتقل نمایند و انشاالله در بودجه سال آینده مصوبات لازم جهت تحقق این موضوع ابلاغ خواهد شد.

عباس بیگی رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شهرکرد به تشریح اقدامات سازمان فاوا در حوزه الکترونیکی کردن خدمات و راه اندازی سامانه های جدید در راستای ارائه خدمات الکترونیک به شهروندان پرداختند. ایشان با اشاره به پروژه های تعریف شده در سال های آینده، پروژه کیف پول را مارکت خوبی برای حرکت به سمت حمل و نقل هوشمند و شهر هوشمند دانسته و افزودند زیرساخت فیبر نوری بستری مناسب جهت همکاری دو جانبه  بین شهرداری و ایرانسل خواهد بود.

  • گروه خبری : اخبار سازمان,توسعه خدمات الکترونیک
  • کد خبر : 2738
نویسنده محتوا :
محمد رفیعی

محمد رفیعی

تصاویر خبر

نظر خود را بنویسید.

میز خدمت
میز خدمت
میز خدمت الکترونیک
سامانه شهرسازی
سامانه شهرسازی
سامانه خدمات آنلاین شهرسازی