بررسي نقش GIS در برنامه ريزي شهري در سمينار آموزشي بين المللي متروپليس

کد خبر: 11058 تاریخ انتشار: 1395/07/26 12:21:00
نمایش: 740
اخبار
به گزارش روابط عمومي سازمان فاوا شهرداري شهرکرد عباس بيگي ضمن اعلام اين خبر افزود اين دوره از کارگاه‌هاي آموزشي متروپليس از 18 تا 21 آبان ماه و با حضور ميهمانان ايراني از 8 شهر و ميهمانان خارجي از 5 کشور در شهر مقدس مشهد برگزار گرديد.
مدير عامل سازمان فاواي شهرداري شهرکرد با اعلام اين مطلب گفت اين دوره از کارگاههاي آموزشي متروپليس در دو موضوع اصلي نقش GIS در برنامه ريزي شهري و سرمايه گذاري و تأمين مالي شهري در مشهد مقدس برگزار گرديد.
وي افزود در اين دوره دکتر پيام قديريان مشاور ارشد شهردار ملبورن به تشريح کاربرد GIS در برنامه ريزي شهري و برنامه ريزي استراتژيک ، توانايي GIS و تکنولوژي هاي وابسته در توسعه و برنامه ريزي شهري ، کاربرد GIS در برنامه ريزي سلامت و اپيدميولوژي ، GIS و تجسم سه بعدي با تأکيد بر مطالعات انجام شده در ملبورن استراليا پرداختند.
 دکتر علي فرجي سبکبار استاد دانشگاه تهران نيز طي  چهار کارگاه به تشريح مسائلي از قبيل کاربرد سيستمهاي تصيم گيري مکاني (SDSS) ، استفاده از ابزارهاي ArcGIS و ArcPy در مدلسازي و تصميم گيري در برنامه ريزي شهري ، کاربرد آمار مکاني در مدلسازي و تحليل مشکلات اجتماعي شهرها ، کاربردهاي مدلهاي GWR ، GWA-PCA ، آزمون  GW-t در مدلسازي و برنامه ريزي شهري ،FIS و برنامه ريزي فضايي در محيط هاي شهري با تأکيد بر مطالعات انجام شده در شهر تهران پرداختند.
همچنين کارشناسان سازمان فناوري اطلاعات و ارتباطات شهرداري مشهد طي يک کارگاه به تشريح متدولوژي ، روشها ، استانداردهاي زيرساخت اطلاعات مکاني (SDI) پياده سازي شده در شهرداري مشهد پرداختند.
مراسم اختتاميه اين سمينار  با حضور رياست و اعضاي شوراي اسلامي شهر مشهد ،نمايندگان متروپليس ،  معاونت برنامه ريزي و جمعي از مديران ارشد شهرداري مشهد و شرکت کنندگان در سمينار برگزار شد.
ياد آور مي گردد همزمان با برگزاري اين سمينار ششمين کنفرانس ملي برنامه ريزي و مديريت شهري با تأکيد بر مؤلفه هاي شهر اسلامي به ميزباني شهرداري و شوراي اسلامي شهر مشهد در دانشگاه فردوسي مشهد نيز برگزار مي گردد که در اين کنفرانس مهندس داوود مؤمني معاونت پژوهش و برنامه ريزي شهرداري شهرکرد و رئيس هيئت مديره سازمان حضور داشتند.
 

افزودن دیدگاه


تصویر روز

آمار سایت

آنلاین ها
30
امروز
69
دیروز
26
هفته
344
ماه
16080
کل
91348