جلسه مشترک شورا و هيئت مديره سازمان فناوري اطللاعات و ارتباطات شهرداري شهرکرد

کد خبر: 62303 تاریخ انتشار: 1399/05/14 11:00:04
نمایش: 313
اخبار
جلسه مشترک شورا و هيئت مديره سازمان فناوري اطللاعات و ارتباطات شهرداري شهرکرد با حضور اعضاء شورا سازمان و هيئت مديره سازمان ، تشکيل گرديد.
جلسه مشترک شورا و هيئت مديره سازمان فناوري اطللاعات و ارتباطات شهرداري شهرکرد با حضور شهردار شهرکرد بهادر عبدالغني ، طيبه شريفي عضو شوراي اسلامي شهر ، صادق محمد پور معاون توسعه مديريت و منابع شهرداري ، مرتضي بلالي مديرکل اداره کل فناوري اطلاعات و ارتباطات استان ، مرتضي سقايي مديرکل شرکت ارتباطات زيرساخت ، اسماعيل غلاميان مدير فناوري اطلاعات و ارتباطات استانداري ، عادل خسروي عضو هيئت علمي دانشگاه آزاد شهرکرد و رييس سازمان تشکيل گرديد.
بهادر عبداالغني ، شهردار و رييس شوراي سازمان در اين جلسه ضمن خير مقدم به اعضاي جديد هيئت مديره و شوراي سازمان ، با اشاره به روند رو به رشد استفاده از فناوري اطلاعات ، سازمان فناوري اطلاعات و ارتباطات شهرداري را جزء يکي از مهمترين حوزه هاي شهرداري دانست و ضمن اشاره به پروژه فيبر نوري ، بر لزوم توجه ويژه به اين حوزه تاکيد و تسريع در روند اجراي پروژه هاي سازمان در راستاي نيل به اهداف شهر هوشمند را خواستار شدند.
دکتر طيبه شريفي ، عضو ناظر و نماينده شوراي اسلاي شهر ، سازمان فناوري اطلاعات را يکي از مهمترين سازمانهاي شهرداري دانسته و عنوان نمودند که با تمرکز بر فناوري اطلاعات ضمن حصول شفافيت در روند هاي کاري ، شهرداري ميتواند بسياري از خدمات خود را بدون نياز به حضور شهروندان به صورت الکترونيکي و برخط از طريق پورتال يا دفاتر پيشخوان الکترونيک عرضه نمايد.
مرتضي بلالي ، مدير کل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان با اشاره به نقش شهرداريها در توسعه خدمات الکترونيک به شهروندان ، سازمان فناوري اطلاعات و ارتباطات را بازوي اصلي شهرداري در تحقق اين امر مهم و به تبع آن افزايش خدمات کمي و کيفي با هدف ارتقاي رفاه عمومي شهروندان دانست. 
مرتضي سقايي ، مدير کل شرکت توسعه ارتباطات زيرساخت ، توجه ويژه به فناوري اطلاعات را لازمه رسيدن به توسعه پايدار شهري دانست و عنوان نمودند که سازمانهاي فناوري اطلاعات شهرداري به عنوان اصلي ترين متولي توسعه شهرهاي هوشمند مي باشند و يکي از دلايل اصلي رشد هوشمند سازي در برخي شهرها را توجه و حمايت ويژه از سازمانهاي فناوري اطلاعات و ارتباطات شهرداري ها مي باشد. سقايي با اشاره به ظرفيت فني و تجهيزاتي شرکت ارتباطات زيرساخت آمادگي خود را جهت ارائه هر گونه مشاوره و همراهي با سازمان اعلام نمودند.
اسماعيل غلاميان ، مدير فناوري اطلاعات و ارتباطات استانداري ، با اشاره به اقدامات ارزنده سازمان فناوري اطلاعات و ارتباطات شهرداري ، چالش اصلي حوزه فناوري اطلاعات را کمبود بودجه و نيروي انساني متخصص در اين حوزه دانست و خواستار تقويت سازمان در اين موارد شد.
عادل خسروي ، عضو هيئت علمي دانشگاه آزاد شهرکرد ، با اشاره به گستره وسيع حوزه خدمات رساني شهرداري گفت : شهرداريها ميتوانند با استفاده از تکنولوژيهاي نوين و هوشمند سازي با بهره گيري از فناوري اطلاعات و ارتباطات، خدمات خود را در حوزه وظايف شهرداري به صورت سريع، قابل دسترس و با امنيت بالا و به صورت شبانه روزي و فارغ از محدوديت هاي زماني و مکاني به شهروندان ارائه کنند. خسروي با تأکيد بر توسعه اپليکيشن جامع شهرداري ، در خصوص معرفي دانشجويان توانمند در اين حوزه جهت همکاري با سازمان اعلام آمادگي نمودند.
در اين جلسه عملکرد سازمان فناوري اطلاعات و ارتباطات توسط رئيس سازمان به جلسه ارائه و تمديد عمر سازمان به مدت 4 سال تصويب و مقرر گرديد پيگيري هاي لازم در خصوص طي مراحل قانوني بعمل آيد.
همچنين  پروژه هاي سال جاري سازمان شامل سامانه احراز هويت مرکزي (SSO)، پورتال ، کيف پول الکترونيک ، اپليکيشن جامع شهرداري ، سامانه نظارت و مديريت سطوح دسترسي (PAM) در جلسه تشريح و مورد تصويب قرار گرفت.
 

افزودن دیدگاه


تصویر روز

آمار سایت

آنلاین ها
11
امروز
39
دیروز
428
هفته
793
ماه
16243
کل
77965